Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија прогласи вонредна состојба, воведен полициски час

Владата на Шпанија денеска прогласи вонредна состојба во земјата поради коронавирусот и воведе полициски час од 23 до 6 часот наутро.

Back to top button
Close
Close