Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија: Препорачано целосно затворање на Мадрид поради Ковид-19

Шпанската Влада повторно препорача целосна блокада на главниот град Мадрид, откако локалните власти воведоа ограничувања во одредени области.

Back to top button
Close
Close