Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија од 20 мај ќе ги укине ПЦР тестовите за Британците

Шпанија од 20 мај планира да го укине барањето, според кое Британците треба да презентираат негативен ПЦР тест против коронавирус по пристигнувањето во земјата, под услов стапката на инфекција во Велика Британија да продолжи да опаѓа, рече денеска шпанската министерка за туризам, Рејес Марото.

Back to top button
Close
Close