Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шпанија надмина 800.000 заразени од Ковид-19

Шпанија стана првата западноевропска земја што надмина вкупно 800.000 случаи на инфицирани со новиот коронавирус. 

Back to top button
Close
Close