ЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија: Канарските Острови нема да станат „нов Лезбос“ поради мигрантите

Канарските Острови, каде последните месеци пристигнуваат мигранти, не можат да се претворат во „нов Лезбос“, грчки остров на кој се наоѓаат голем број мигранти, изјави денеска шпанскиот министер за внатрешни работи Фернандо Гранде-Марласка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close