Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија и Велика Британија постигнаа начелен договор за Гибралтар

Лондон и Мадрид постигнаа „начелен договоро“ за Гибралтар со кој ќе се овозможи слободно движење на границата помеѓу Шпанија и британската енклава, изјави денеска шефицата на шпанската дипломатија Аранча Гонзалес Лаја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close