0_Магазин.ПорталАвтомобилиЕвропа

Шпанија го намали ограничувањето на брзината во градовите на 30 км/ч

Шпанија од денеска го намали ограничувањето на брзината за управување со автомобили во градовите - од 50 на 30 километри на час. Целта е да се намали бројот смртни случаи во сообраќајните несреќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close