Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија: Епидемијата со Ковид-19 е вон контрола

Според министерот за здравство Салвадор Илја, епидемијата сега е „надвор од контрола“ во многу области на Шпанија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close