0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпанците невнимателно го слават крајот на карантинот, експертите предупредуваат

Откако Шпанците вчера масовно го прославија крајот на шестмесечниот карантин, игнорирајќи ги препораките за носење маски или држење дистанца, водечкиот шпански епидемиолог ги предупреди своите сонародници дека пандемијата е далеку од завршена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close