0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Шпанците го продолжуваат шампионатот во јуни: Фудбал без навивачи

Остануваат уште 11 кола во Ла Лига. На табелата води Барселона со 58 бода, два повеќе од Реал Мадрид.

Мадрид, 4 мај 2020 (МИА) – Шпанското фудбалско првенство ќе продолжи во јуни, откако Министерството за здравство денеска даде дозвола клубовите да се вратат на тренинзи, соопшти Ла Лига.

Првенството ќе продолжи без публика.

Остануваат уште 11 кола во Ла Лига. На табелата води Барселона со 58 бода, два повеќе од Реал Мадрид.

Таг
Back to top button
Close
Close