0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: Патувањата во ЕУ ќе бидат можни и без потврда за вакцинација

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и без потврда за вакцинација со негативен тест за коронавирус, пренесуваат германските медиуми.

Back to top button
Close
Close