Европа

Шпан: Над 50 отсто од населението во Германија е целосно вакцинирано против Ковид-19

„41,8 милиони Германци сега имаат целосна заштита, додека 61,1 проценти добиле барем една доза. Колку повеќе луѓе се вакцинирани, толку побезбедни ќе бидеме во есен и зима", напиша Шпан на Твитер

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close