Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: Можно е ублажување на мерките во Германија пред крајот на зимата

-Не можеме цела зима да останеме во толку строго заклучување, нашето општество тоа нема добро да го прифати, рече Шпан за регионалната медиумска групација „Функе“, во време кога јавноста се повеќе покажува нетрпеливост заради ограничувањата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close