ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпан: Германија следната недела ќе добие уште 10 милиони вакцини

Германија очекува да добие 10 милиони дози вакцини против Ковид-19 до крајот на следната недела, и со тоа значително ќе се зголеми бројот на вакцинирани лица, најави денеска министерот за здравство, Јенс Шпан

Back to top button
Close
Close