ЕвропаСвет.Слајдер

Шпан: Германија се подготвува за идните пандемии

Германија планира да им плати годишен надомест на произведувачите на вакцини против Ковид-19 за резервирање на вакцини, со цел да создаде резервен капацитет од 600-700 милиони дози годишно, а со цел полесно справување со идните пандемии, изјави денеска германскиот министер за здравство Јенс Шпан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close