Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: Германија нарачува вакцини за 2022 година во случај да бидат потребни повеќе дози

Германија нарачува вакцини за 2022 година во случај да бидат потребни повеќе дози за имунизација против Ковид-19, рече министерот за здравство Јенс Шпан на онлајн конференција на форум на здравствени работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close