Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: Германија ја одобри вакцината на „АстраЗенека“ и за лицата постари од 65 години

-Комисијата за вакцини, исто така, ја препорача вакцината на „АстраЗенека“ и за лицата постари од 65 години. Ова е секако добра вест за постарите лица, кои чекаат на вакцината, изјави германскиот министер за здравство Јенс Шпан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close