Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: Епидемиолошките мерки можат да бидат укинати пред пролетта

Епидемиолошките мерки можат да бидат укинати пред пролетта доколку бројот на заразени лица во Германија продолжи да опаѓа, изјави германскиот министер за здравство Јенс Шпан во интервју за медиумската групација Функе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close