Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпан: ЕК да ја прошири нарачката на вакцини за 2022/23 година на уште четири компании

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан ја повика Европската комисија да ја прошири нарачката на вакцини за 2022/23 година на уште најмалку четири компании.

Back to top button
Close
Close