Svet.SlajderЕвропа

Шолц: Труењето на Навални е брутален, убиствен напад

Германскиот вицеканцелар Олаф Шолц денеска изјави дека наводното труење на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални со нервниот агенс Новичок претставува обид за убиство

Back to top button
Close
Close