0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Шок на ЕУРО 2020: Ериксен колабираше на терен, докторите го оживуваат

Во последните моменти од првото полувреме на натпреварот меѓу Данска и Финска на Европското првенство, играчот за врска на данската репрезентација Кристијан Ериксен (29) вечерва колабираше на теренот, а лекарската служба итно почна со реанимација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close