СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Шојгу: Мисијата на НАТО во Авганистан не успеа, сега има активно движење на ИД

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Русија регистрира активно движење на милитантите на терористичката група Исламска држава (ИД) на територијата на Авганистан.

Back to top button
Close
Close