Svet.SlajderЕвропа

Шојгу: Исламска држава целосно уништена во руските операции во Сирија

Меѓународната терористичка организација Исламска држава (ИД) во Сирија е целосно уништена за време на руските операции и никој од нејзините членови не успеа да влезе на територијата на Руската Федерација, се наведува во авторскиот текст на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, објавен во весникот Црвена звезда по повод 5-годишнината од рускиот ангажман во таа земја.

Back to top button
Close
Close