Svet.SlajderЕвропа

Шојгу: Исламска држава целосно уништена во руските операции во Сирија

Меѓународната терористичка организација Исламска држава (ИД) во Сирија е целосно уништена за време на руските операции и никој од нејзините членови не успеа да влезе на територијата на Руската Федерација, се наведува во авторскиот текст на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, објавен во весникот Црвена звезда по повод 5-годишнината од рускиот ангажман во таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close