Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шојгу и Еспер разговараа за Блискиот Исток

Рускиот и американскиот министер за одбрана Сергеј Шојгу и Марк Еспер денеска разговара за кризата на Блискиот Исток. 

Москва, 10 јануари 2020 (МИА) – Рускиот и американскиот министер за одбрана Сергеј Шојгу и Марк Еспер денеска разговара за кризата на Блискиот Исток.

-Двајцата во телефонскиот разговор се фокусираа на Блискиот Исток, се наведува во кусото соопшштение од руското Министерство за одбрана, пренесе Тасс. сд/

Back to top button
Close
Close