0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Shkupi pret nga BE-ja vërtetim të vlerave evropiane dhe të reflektojë për premtimin

Evropa tani është përballë një përgjigjeje serioze, çfarë vlera evropiane dhe çfarë porosish do t’u dërgojë edhe qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, por edhe ndaj Ballkanit Perëndimor, por edhe për vetë qytetarët e vet në BE. Ne treguam sukses në reforma. Tani po punohet në hapin e ardhshëm, e ai është konferenca e parë ndërqeveritare, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev.

Back to top button
Close
Close