0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Шкупи остана без голгетерот Дарбо

Најдобриот стрелец во првиот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), Дембо Дарбо ги напушти редовите на есенскиот вицешампион Шкупи и потпиша договор со белорускиот првак Шахтјор Солигорск.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close