0_Sport,PortalHendboll

Shkupi, nikoqir i Kampionatit të hendbollistëve deri në 19 vjeç

Në Shkup sot fillon Kampionati botëror i hendbollit deri në 19 vjeç e cila zgjat deri më 18 gusht. Ndeshjet do të luhen në QS "Boris Trajkovski" dhe QS "Jane Sandanski".

Shkup, 6 gusht 2019 (MIA) – Në Shkup sot fillon Kampionati botëror i hendbollit deri në 19 vjeç e cila zgjat deri më 18 gusht. Ndeshjet do të luhen në QS “Boris Trajkovski” dhe QS “Jane Sandanski”.

Maqedonia është në grupin C bashkë me kombëtaret e Danimarkës, Japonisë, Argjentinës, Nigerisë dhe Bahrainit.

“Verdhë-kuqtë” ndeshjen e parë do ta kenë sonte me fillim në ora 20:30 kundër ekipit të Argjentinës në QS “Boris Trajkovski”. fab/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close