0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Шкупи елиминиран во Лигата на шампиони во футсал

Македонскиот првак во футсал Шкупи го заврши настапот во Лигата на шампиони (ЛШ), откако попладнево загуби во шеснаесетфиналето на гостувањето против украински Продексим Херсон со 4:1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close