Kultura.SlajderKulturëKulturë.PortalLajme nga komunatShoqëri

Shkrimtari Sterjo Spase do të ketë muzeun e tij në fshatin e lindjes Gollomboç

Në fshatin Gollomboç, komuna e Pustecit, ka filluar realizimi i projektit për rindërtimin dhe rregullimin e ndërtesës së vjetër të shkollës, e cila në të ardhmen do të jetë muze e shkrimtarit të njohur shqiptar me origjinë maqedonase Sterjo Spase, i lindur në këtë fshat të vogël të Prespës.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close