Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шкотската премиерка се извини за прекршување на епидемиолошките мерки

Шкотската премиерка Никола Старџон се извини за кршењето на мерките за сузбивање на коронавирусот, откако е забележана дека ја отстранила мзаштитната маска за време на еден погреб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close