Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шкотска- прва земја во светот со бесплатни хигиенски продукти, потребни за жените при менструација

Шкотска стана првата земја во светот што ги прави производите потребни на жените за време на менструацијата бесплатни за сите, јави Би Би Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close