0_Магазин.ПорталАвтомобили

Шкода го обнови својот теренец „Кодијак“

Говорејќи за новиот освежен модел, се работи за мали и површни, „козметички“ промени. На пр., капакот на моторот е редизајниран, има нова решетка на ладилникот, светлата се потенки и содржат ЛЕД технологија како додаток. Промените се и функционални, бидејќи „Кодијак“ сега е поаеродинамичен, благодарение на редизајнираните браници и новиот спојлер на покривот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close