0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Шкендија нов лидер во ПМФЛ

Екипата на Шкендија се искачи на првата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига. Ова е епилогот по двете денешните средби од петтото коло на кои Шкендија ги освои бодовите во Струмица, додека Струга Трим Лум му го нанесе првиот пораз на Силекс.

Струмица, 12 септември 2020 (МИА) – Екипата на Шкендија се искачи на првата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига. Ова е епилогот по двете денешните средби од петтото коло на кои Шкендија ги освои бодовите во Струмица, додека Струга Трим Лум му го нанесе првиот пораз на Силекс.

Резултати:
Беласица – Шкендија 0:3
Струга Трим Лум – Силекс 2:0.

Утре играат:
Борец – Академија Пандев
Пелистер – Македонија ЃП
Ренова – Работнички
Вардар – Шкупи.

Води Шкендија со 11 бода, Силекс има 10, Шкупи 10 и натпревар помалку, Струга 7,… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close