0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Шилегов: Во 2021 година почнуваме со Смарт сити, БРТ системот, нов мост на Љубљанска, а завршуваме со мостот на АСНОМ

Зад нас е уште една тешка година која заеднички успеавме да ја пребродиме. Иако моравме да го намалиме нашето движење, да седиме дома, да ги кратиме нашите трошења, сепак, градот мораше да продолжи да функционира и живее. Светската пандемија на коронавирусот наметна нови приоритети. Успеавме да го реконструираме и прошириме паркингот на Клинички центар и овозможивме услови за поставување на нова монтажна болница. Најдовме сили да и помогнеме на економијата во повеќе сектори, порача денеска градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во новогодишното обраќање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close