0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Шилегов: Скопските пожарникари се во Кочани, пожарот во моментов е локализиран и под контрола

Скопските пожарникари се во Кочани, а пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот фејсбук-профил.

Скопје, 2 август 2021 (МИА) – Скопските пожарникари се во Кочани, а пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот фејсбук-профил.
-Пожарникарите остануваат цела ноќ за да се спречи евентуално повторно ширење на пожарот, додава Шилегов. ки/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close