ПолитикаПолитички партииСкопје

Шилегов: Реконструкциите на улиците не се врзани со изборната кампања, Бени Шаќири во втор круг ќе ме поддржи мене

Ако досега се направиле 40-ина реконструкции на главни улици, тогаш не можете да ги поврзувате со изборната кампања и овие реконструкции беа најавени уште во април или мај, истакна на денешната прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close