0_Web_АктуелноОпштински вестиСкопје

Шилегов: Работиме на зголемување на регистарот на имиња од кои потоа ќе се црпат имињата на улиците во Град Скопје

Во минатото за име на улица во Скопје се ставаше и кој треба, а особено кој не треба и токму тие се таргетите во моето предизборно ветување. Сега работиме на зголемување на регистарот на имиња на улици за Град Скопје. Досега Градот имаше околу 590 имиња за улиците, а ние го зголемивме тој број за нови 570 плус од кои потоа ќе се црпат имињата на улиците, рече вечерва скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close