Видео изјаваОпштински вестиСкопје

Шилегов: Очекувам дека ќе добиеме добро и квалитетно решение за заштита на Водно

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска изјави дека лично се залага за носење законско решение на целиот комплекст, не само на Водно, туку и Матка со цел, како што рече, нивото на заштита да биде што е можно поголемо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close