0_Web_АктуелноВидео изјаваОпштински вестиСкопје

Шилегов: Град Скопје е подготвен да ја преземе надлежноста за целокупниот инспекциски надзор

Град Скопје и сега е подготвен да ја преземе надлежноста за целокупниот инспекциски надзор во доменот на надлежностите на локалната самоуправа на територија на целиот град. Се подготвува меѓуопштински договор кој до крајот на овој месец треба да го потпишеме заедно со десетте скопски општини, преку кој ќе се изврши централизирање на инспекцискиот надзор на територијата на главниот град, под капата на Град Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close