Општински вестиСкопје

Шилегов домаќин на Вучиќ, Рама и Заев

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска беше домаќин на премиерот Зоран Заев, албанскиот премиер Еди Рама, како и на српскиот претседател Александар Вучиќ, кои се во посета на Скопје во рамки на одржувањето на регионалниот деловен економски форум.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close