0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëri

Shifrat e të sapoinfektuarve po stabilizohen, masat janë efikase nëse respektohen

Masat për  mbrojtje nga virusi japin rezultatr dhe përderisa respektohen, të tjera plotësuese  nuk janë të nevojshme,  tha ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Ai dje kumtoi se piku i epidemisë  është arritur para një jave dhe prej atëherë shifrat po stabilizohen. Grupimi në kushte shtëpiake mbetet rrezik tha,  duke thën ë se një pjesë e madhe e efikasitetit të masave varet nga vetëdija e qytetarëve.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close