0_Спорт.ПорталФудбал

Шевченко: Го исполнив ветувањето дека Украина ќе оди на ЕП

Селекторот на украинската фудбалска репрезентација, Андреј Шевченко, ја коментираше победата (2:1) над португалскиот национален тим, синоќа во натпревар на квалификацискиот турнир за ЕУРО 2020. По оваа победа Украина избори учество на Европското првенство.

Back to top button
Close
Close