Biznis.SlajderБизнисЕкономија

Шестиот пакет-мерки тежи 17,8 милиони евра, насочен кон 12 категории на дејности

Шестиот пакет-мерки, вреден 17,8 милиони евра, содржи таргетирана финансиска помош за околу 10.000 компании и околу 60 илјади вработени. Опфатени се 12 категории на дејности, меѓу кои угсотителските објекти кои не работат поради рестриктивните мерки во изминатите 14 дена, потоа ноќните клубови, рестораните за свадби, евент-индустријата, фитнес-центрите, фотостудијата и приватните детски одморалишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close