0_Спорт.ПорталФудбал

Шестолигашот Чорли испиша историја во англискиот ФА куп

Аматерската екипа на шестолигашот Чорли го приреди најголемото изненадување во третото коло во ФА куп на Англија, совладувајќи го вечерва второлигашот Дерби Каунти, предводен од поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни, со 2-0.

Back to top button
Close
Close