Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Шестмина притворени поради упад во канцелариите на портпаролот на француската Влада

Француската полиција приведе шест лица осомничени дека со вилушкар упаднале во Министерството на Влада на Франција, каде се наоѓа канцеларијата на владиниот портпаролот Бенжамен Гриво за време на протестите на „жолтите елеци“, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close