ОпштествоХроникаХроника.Портал

Шестмина обвинети за измами со купопродажба на автомобили

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против вкупно шест лица, од кои четворица се гонат за сторени повеќе кривични дела „измама“, а двајца се товарат дека извршиле кривично дело „прикривање“, поврзани со купопродажба на автомобили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close