Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Шестмина француски генерали повикани пред „Високиот воен совет“поради потписи под текстот што беше протолкуван како повик за пуч

Францускиот  дневен весник „Монд“ пишува дека шестмината генерали кои ја потпишаа контроверзната трибина за опасноста од распадот на Франција, што беше протолкувана како повик за пуч, добија покана да се појават пред „Високиот воен совет“, потврди и Министерството за вооружени сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close