Политички партии

Шести конгрес на Сојузот на Ромите

Сојузот на Ромите од Македонија денеска го одржа шестиот конгрес на партијата на која беше претставена новата програма на партијата „Визионерство“ во која се планирани подигнување на нивото на образованието на ромската заедница, домување, поголем пристап до здравствени услуги и развој и промоција на ромската култура, јазик и традиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close