0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Шест улици во Охрид ќе добијат индивидуални садови за одлагање отпад

Индивидуалните домаќинства на шест улици во Охрид оваа година согласно Програмата за заштита на животната средина и природа ќе добијат садови за одлагање отпад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close