0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Шест од шест за Бразил на Светскиот куп во одбојка

Одбојкарите на Бразил утрово ја совладаа Аргентина со 3-0, по сетови 25:19, 25:19 и 26:24 и го задржаа максималниот ефект на Светскиот куп кој се игра во Јапонија.

Back to top button
Close
Close